Nortzelant

5 λεπτά καθυστερήσεις έδειξε χθες στο Δουβλίνο ο διαιτητής, στο 97:25  κατελόγισε ένα ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ της Σεντ Πάτρικς κι έτσι με το 3-2 χάθηκε το ποντάρισμα στο Χ2 των Σλάιγκο Ρόβερς που προηγήθηκαν δύο φορές.
Νωρίτερα, χάθηκε το Χινάρι στην Αμβέρσα και το combo στη Βιέννη, από τις κυριακάτικες επιλογές πλήρωσε μόνο η “μπόμπα” της Κορτράικ για να κλείσουμε με -24 μονάδες απολογισμό.

Βέιλε – Νόρτζελαντ

Προβληματική η εκκίνηση της Βέιλε στην Superliga, μετά την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από την Ράντερς (2-3), έχασε και στην πρωτεύουσα από την Μπρόντμπι (2-1). Αντιθέτως, η ποιοτικότερη Νόρτζελαντ άρεσε και στην επικράτηση της πρεμιέρας επί της Άαλμποργκ (3-0) και το προηγούμενο Σάββατο στην υποδοχή της πρωταθλήτριας Μίντιλαντ. Ήταν ελαφρώς καλύτερη στο 2-2, με υπεροχή στην κατοχή (66%) και περισσότερες ευκαιρίες. Θα πάμε με την καλύτερη ομάδα, ποντάρισμα στο 2 & Over 1.5 σε απόδοση 1.93.